Home
 The Organising Team
 March Hare History
 Past Results
2016 full results
2015 full results
2014 entry list
2013 full results
2012 full results
2011 full results
2010 full results
 2009 full results
 2008 full results
 2007 full results
 2006 full results
 2005 full results
 2004 full results
 2003 full results
 2002 full results
 2001 entry list
 2000 full results
 1999 full results
 Event Reports
 Classic Trialling?
 Falcon Motor Club
 Links
 Contact Us
Guestbook



Detailed results available by clicking here - you will need Microsoft Excel or Excel viewer

OR click here for the PDF version - you will need Adobe Acrobat or Acrobat reader

NoDriverCarClassScoreS/T timeAward
3Don StringerAustin 7   0   6   68.011st in class 0
4Ben HardcastleSkoda Favorit   0  80   40.04Novice
5James McMurrayMG Midget   0  51   33.32
1Steve PotterTrojan Utility   2   6   42.141st in class 2
2John WiltonTrojan Utility   2  38   36.15
6Kevin CoplestoneSinger 9HP Sport   2  35   34.41
7Ivan SharrockHRG 1500 Sport   2  28   48.05
8Peter ThompsonOpel Kadett   3  39   36.36
9Ian NuteSuzuki Vitara X90   3  70   35.22
10Howard BlackwellSuzuki X90FE   3  52   34.68
11John GrovesFord Escort   3  28   38.761st in class 3
12Michael LeeteVW 1302S   4  12   38.14
13Anthony YoungVW Beetle   4  12   34.721st in class 4
14Nigel JonesSkoda Estelle   4  34   32.79
15Aaron HomewoodSkoda Estelle   4Retired
16David ManningMG Midget   5  29   34.35
17Keith PettitAustin Healey Sprite   5  26   30.45
18Colin SumnerVW Beetle   6  18   33.34
19Julian LockMarlin Roadster   7  30   33.35
20Roger DudleyMarlin Roadster   7  24   31.01
21Keith OakesDutton Phaeton   7  12   32.06
22Pete CrawfordMarlin Roadster   7Non-starter
23Nicholas CrossMarlin Roadster   7     34.32Retired
24Stephen KennyLiege Sport-Trial   7  24   33.15
25Mark EndleyLiege Sport-Trial   7  24   31.99
26Richard ShirleyDellow MkII   7  58   38.10
27Nick BowlerMarlin Roadster   7  56   38.31
28Brian ColmanDutton Phaeton   7   0   30.081st in class 7
29Trevor HardcastleMarlin Roadster   7  33   31.26
30Simon RobsonLiege Sport   7   6   30.42Best FALCON
31Martin AllenFord Racecorps   7   6   28.762nd in class 7
32Richard IrvineLiege Sport-Trial   7  36   35.90
33Jade BrayVW Mgeetle   7  49   36.00
34Neil BraySkoda Rapid   7  12   32.70
35John ParsonsVW Buggy   8Retired
36Jim MountainDellow MkI   8   6   33.391st in class 8
37Mike PearsonDellow MkII rep   8  12   28.31
38Ted HollowayEnigma Nimrod   8  36   32.92
39Geoff HodgeRDT special   8  12   35.72
40Ross NutenDellow MkII   8  30   32.88
41Tim FosterFord special   8Non-starter
42Mark WorsfoldLiege Sport   8   8   28.802nd in class 8
43Duncan WelchAustin Healey S/S   8   0   26.951st OVERALL
Top