Home
 The Organising Team
 March Hare History
 Past Results
2016 full results
2015 full results
2014 entry list
2013 full results
2012 full results
2011 full results
2010 full results
 2009 full results
 2008 full results
 2007 full results
 2006 full results
 2005 full results
 2004 full results
 2003 full results
 2002 full results
 2001 entry list
 2000 full results
 1999 full results
 Event Reports
 Classic Trialling?
 Falcon Motor Club
 Links
 Contact Us
Guestbook


Detailed results can be downloaded here

Start No.DriverCarccClubTotal ScoreS/T TimeAward
Class 2
    1John WiltonTrojan Utility1488MCC  20  54.9
    2Richard PotterTrojan Utility1488MCC   9 106.92nd in class
    3Peter ThompsonAustin 7 747Falcon  21  53.2
    4Don StringerAustin 7 750Falcon   9  42.01st in class
    5John BellMG TB1250Woolbridgeretired
    6Stuart ForrestAustin 7 Ulster 747Falcon  33  54.4
Class 1
    7James ShallcrossPeugeot 2051580MCC   9  38.3
    8Charles KniftonPeugeot 2051580MCC  13  40.5
    9Adrian
Tucker-Peake
Peugeot 205 GTi1905MCC   9  37.81st in class
   54David HaizeldenVW Golf Mk11984Stroud & District  10  60.5
Class 3
   10John RowlandOpel Kadett1979Falcon  12  57.1
   11James SmithBMW 318 Si1796MCC/
Woolbridge
  12  54.81st in class
   12Clive HillierMorris Marina1800MCCretired
Class 4
   13Nigel JonesSkoda Estelle1289Falcon   4  76.5Best Novice
   14John WhiteVW Beetle1300Stroud & District   0  45.61st in class
   15Michael LeeteVW Beetle1285Falcon   0  46.1Best Falcon
Class 5
   16Peter GrenyerSuzuki X901590MCC  37  49.7
   17Stephen KingstoneMG Midget1500MCC  15  61.31st in class
   18Howard BlackwellSuzuki X901590Falcon/MCC  33 143.1
Class 0
   19John PlantVW Beetle1285Falconretired
   20Martin DownSuzuki X901590MCC   9  79.91st in class
   21Andy KilbyMGB GT1860MCC  27  52.2
Class 6
& 7
   22Peter MorleyVW Beetle1641Falcon  12  47.9
   23Julian LackLiege Trials
Sport
 848Ilkley & District  13  47.9
   24Jack EndleyLiege Sport 848MCC   6  49.02nd in class
   25Mark EndleyLiege Sport 848MCC   6  55.83rd in class
   26Stephen KennyLiege Sport
Trial
 846Ilkley & District   0  47.91st in class
   27Rodger DudleyMarlin Roadster1798Falcon  27  53.5
   28Keith OakesDutton Phaeton1600Falcon  10  68.6
   29Stephen HeathDutton Melos1598Falcon  25  63.6
   30Mark EnsollDutton Phaeton1598MCC  18  60.2
   31Nick BowlerMarlin Roadster1800MCC  29 137.3
   32Kevin BarnesLiege Sports 848MCC  13  69.8
   33Liam RaffertyVW Baja2000MCC  25  83.0
   34Matthew RobsonLiege Sport 848Falcon  24   fail
   35Albert KirkLiege 850MCC  33  56.3
   36Nicholas CrossMarlin Roadster1798Falcon  26  51.2
   37Harry BoundenMarlin Roadster1798MCC  10  71.4
Class 8
   38Tony ChristyDellow Mk21600Falcon  14  47.6
   39Ed NikelDellow Mk2 replica1600Falcon   8  50.22nd in class
   40Robin BarlowDellow Mk21172MCC  21  84.4
   41David JacksonFord FP Sport1600Falcon  32  78.1
   42Dean PartingtonD P WASP1996MCC   0  43.31st OVERALL
   43Duncan WelchAustin Healey SS1275MCC  14  45.9
   44Geoff HodgeRDT Special1600Falcon  28  62.6
   45Michael PearsonDellow Mk2 replica1600Falcon  14  53.9
   46Tim FosterFord Special1600MCC   8  81.93rd in class
   47WITHDRAWN
   48Neil WorsfoldLiege Sport1242Falcon  23  53.1
   49Harry ButcherVW Beach Buggy1600Stroud & District  21  58.1
   50Mike ChatwinTroll T61700Stroud & District   6  65.11st in class


Top